ENDERUN GÜNDEM

Özel Enderun Liselerinde Nesillerin Buluşması

Özel Enderun Liselerinde mezun olan öğrencilerle okumakta olan öğrenciler bir araya gelerek bilgiler tecrübeler paylaşılıp anılar tazelendi.

HABER İÇİN

Gençlikten Özel Enderun Liselerine Ziyaret

Özel Gençlik İlköğretim Okulu liseleri tanıma kapsamında Özel Enderun Liselerini ziyaret etti.

HABER İÇİN

Enderun Liseleri Öğrencileri Bera Alanya'da Yarıyıl Tatilini Değerlendiriyor

Özel Enderun Liseleri yarıyıl tatilini de öğrencilerle birlikte geçirdi.

HABER İÇİN

Enderun Liselerinden Yardım Kampanyası

Özel Enderun Anadolu Lisesi 9-A sınıfı öğrencileri “Bir Mektup Yaz Hayalin Gerçek olsun “ isimli oluşturduğu yardım kampanyasında kardeş okul olarak seçtiği Karatay İlçesi Şekibe Aksoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin yazdığı mektuplara cevap verdi.

HABER İÇİN

Medipol Üniversitesi Dekanı Enderun Liselerinde

İstanbul Medipol üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Zeki ŞENGİL ve İstanbul Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülte Sekreteri Erol AKÇAY, Özel Enderun Liselerini ziyaret ederek öğrencilerle buluştu. .

HABER İÇİN

Özel Enderun Liselerine Teşekkür

Mevlana Sevgi Evleri Müdürlüğü Kimsesiz Çocuklara Yardım Kampanyası çerçevesinde Özel Enderun Liselerine Teşekkür Belgesi Verdi.

HABER İÇİN

GENÇ YAZARLAR

Ay Haleleri Arasında Karanlık

Uçurumun kenarında düşünürken bir vakit/ Geldim şimdi bu hale işte

YAZI İÇİN

Ya Ebubekir

Seni selamların en güzeliyle selamlıyorum Ey Sıddık! Bu yazdıklarım makamına ulaşır mı, aciz bir kul olarak bu söz yığınlarım sana ulaştırılır mı bilmiyorum ama biçare yazıyorum!

YAZI İÇİN

Kur’an-ı Kerimde Burçların Yeri

Burûc, aynı zamanda Kur’ân’ın 85. sûresinin de adıdır. Bu sûre, gökyüzünün burçlarına yeminle başladığı için Burûc Sûresi adını almıştır. İfâde ilk âyette geçer. Mânâsı şöyledir: “Yemin olsun burçlarla dolu gökyüzüne.”

YAZI İÇİN

Yüzükteki Yazı

Efendimiz’ e (sav) bir yüzük hediye geldi. Hazreti Ebu Bekir'e (r.a.) verdi: - Ya Atik! Bu yüzüğü bir kuyumcuya götür de "lâ ilâhe illâllah" yazdır buyurdu.

YAZI İÇİN

İlk Halife

Cahiliye zamanında bir gün büyük bir ağaç dalının yanında otururken dal başına eğilir ve bir ses işitilir:“Yakın zaman da Kabe’de Haşimoğulların’dan Abdülmuttalib’in evladından Muhammed adlı bir Peygamber çıkacaktır.

YAZI İÇİN