ENDERUN GÜNDEM

 • Enderun Liselerinde Veli Toplantısı

  Özel Enderun Liseleri 17.04.2015 Cuma günü velilerin yoğun katılımıyla 2. Dönem veli toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 11. sınıf velilerine yönelik bilgilendirmeler yapılırken; velilerimize YGS ve LYS çalışmaları kapsamında okulumuzun yapacağı etkinlikleri duyurmak amaçlandı.

  HABER İÇİN
 • Enderun'da İlk Namaz Bugün Başladı

  Özel Enderun Liseleri Okul Aile Birliğinin, üç ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk günü öğrencilere pişi ikramında bulundu. Bu ikramlar büyük ilgi gördü. Öğrenciler oldukça memnun kaldıklarını ve ikramı çok lezzetli bulduklarını ifade ettiler.

  HABER İÇİN
 • Kutlu Doğum Programı

  Özel Enderun Liselerinde Kutlu Doğum programı düzenlenerek Peygamber Efendimiz’in hayatı, yaşamı ve sünnetleri öğrencilere aktarıldı.

  HABER İÇİN
 • Okçuluk Müsabakalarında Büyük Başarı

  Öğrencimiz Sadullah Akın KARA Okullar arası okçuluk müsabakalarında derece yaparak Antalya'da okulumuzu temsil etmeye hak kazandı.

  HABER İÇİN
 • Ahmet Günbay Yıldız'dan Ziyaret

  Türk Edebiyatının önde gelen şahsiyetlerinden Ahmet Günbay Yıldız, Gençlik Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti

  HABER İÇİN
 • Gençlik Okuyor "İlk Emir Hayat Tarzım" Okuma Seferberliği

  Gençlik Eğitim Kurumlarının “ İlk Emir Hayat Tarzım” sloganıyla 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen “Gençlik Okuyor” adlı program Konya Kültürpark Açıkhava tiyatrosunda düzenlendi.

  HABER İÇİN
 • Santranç'ta Başarı

  Okullar arası Satranç turnuvalarında Mustafa EROL ve Hilmi YARAN'ın koçluğunda öğrencilerimiz Mürüvvet GÜR ve Bedra Çeşminaz KÜÇÜK birinci oldu.

  HABER İÇİN
 • Enderun Liselerinde TEOG Prova

  Gençlik Dersaneleri ve Özel Enderun Liseleri’nin birlikte organize ettiği TEOG sınavı 400’e yakın öğrenci katılımıyla gerçekleşti. 8.sınıflar TEOG prova sınavı birinci dönem Konya geneli olarak gerçekleştirildi.

  HABER İÇİN

  Özel Enderun Liseleri Çanakkale Şehitlerini Andı

  Özel Enderun Liseleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programı yaparak Çanakkale ruhunu canlandırdı!

  HABER İÇİN

  GENÇ YAZARLAR

  Ay Haleleri Arasında Karanlık

  Uçurumun kenarında düşünürken bir vakit/ Geldim şimdi bu hale işte

  YAZI İÇİN

  Ya Ebubekir

  Seni selamların en güzeliyle selamlıyorum Ey Sıddık! Bu yazdıklarım makamına ulaşır mı, aciz bir kul olarak bu söz yığınlarım sana ulaştırılır mı bilmiyorum ama biçare yazıyorum!

  YAZI İÇİN

  Kur’an-ı Kerimde Burçların Yeri

  Burûc, aynı zamanda Kur’ân’ın 85. sûresinin de adıdır. Bu sûre, gökyüzünün burçlarına yeminle başladığı için Burûc Sûresi adını almıştır. İfâde ilk âyette geçer. Mânâsı şöyledir: “Yemin olsun burçlarla dolu gökyüzüne.”

  YAZI İÇİN

  Yüzükteki Yazı

  Efendimiz’ e (sav) bir yüzük hediye geldi. Hazreti Ebu Bekir'e (r.a.) verdi: - Ya Atik! Bu yüzüğü bir kuyumcuya götür de "lâ ilâhe illâllah" yazdır buyurdu.

  YAZI İÇİN

  İlk Halife

  Cahiliye zamanında bir gün büyük bir ağaç dalının yanında otururken dal başına eğilir ve bir ses işitilir:“Yakın zaman da Kabe’de Haşimoğulların’dan Abdülmuttalib’in evladından Muhammed adlı bir Peygamber çıkacaktır.

  YAZI İÇİN
  x